Strona Główna Kadra Historia Przychodni Oferta Mapa dojazdu Kontakt
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Kadra
  Historia Przychodni
  Oferta
  Mapa dojazdu
  Kontakt
  Szukaj

Historia Przychodni


Założycielem Przychodni Zdrowia w Grębocinie był Otton Karwowski. Ukończył on studia na Uniwersytecie Wileńskim. Do Grębocina przyjechał z rodziną zaraz po wojnie. Od 19 czerwca 1945 roku był kierownikiem miejscowego Ośrodka Zdrowia, w którym pracował ze swoją żoną Haliną. Jako lekarz miał pod sobą 41 wsi należących wówczas do gmin: Lubicz, Obrowo, Łubianka i Łysomice. Zmarł w 1980 roku.

Po śmierci Ottona Karwowskiego przez krótki czas kierownikiem ośrodka była dr Ewa Karwowska, specjalista chorób wewnętrznych, która współpracowała z Haliną Karwowską, żoną doktora.

Kolejnym kierownikiem został dr Stanisław Kostrzewa, lekarz medycyny ogólnej, który również współpracował z Haliną Karwowską, pediatrą.

Następnym lekarzem, który zapisał się na kartach historii Ośrodka była dr Barbara Wiśniewska – Kułaga – pediatra. Od roku 1988 kierownikiem Ośrodka Zdrowia był dr Czesław Dmochowski, specjalista medycyny ogólnej, który wraz z dr Renatą Barczyńską, pediatrą, tworzył zgrany duet lekarzy.

Z dniem 1.08.2005r. za zgodą Urzędu Gminy Lubicz kierownikiem Przychodni zostaje dr Tomasz Ołtarzewski, lekarz medycyny rodzinnej, wybitny specjalista w swojej dziedzinie. Wraz z żoną, dr Anną Przybylską – Ołtarzewską prowadzą NZOZ w Grębocinie do dnia dzisiejszego.

Przychodnia Grębocin 2013